Burçlarımıza göre karakterlerimiz olur, burçlara göre arkadaşlarımızı sevgililerimizi seçeriz de kahvemizi seçmez miyiz hiç! Her burcun kendi karakteristik özelliğine göre kahve seçimlerini sizin için araştırdık. Hadi şimdi herkes kendi burcu ve kahvesini değerlendirsin bakalım doğruluk payı var mı 🙂

Koç Burcu “Cappuccino” yu Tercih Ediyor

Hareketli, heyecanlı ve enerjik oluşları ile tanınan, pratiklik ve liderlik vasıflarına sahip Koç burcunun damak tadı da zekaları kadar gelişmiştir. Bir koç burcu için kahve hiçbir zaman sadece kahve değildir. Kahve; biraz süt, biraz köpük hatta biraz da aromadır. Cappuccino tam da koçların tüm beklentilerini karşılayacak bir kahvedir. Üstelik aynı anda birden fazla tadı da alabilirler.

Boğa Burcunun Gözdesi “Irısh Coffee”

Boğa burcu insanları; çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Gerçekçi konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı şekilde yürütürler.  Karşılaştıkları güçlükler karşısında da savaşçı kimliğine bürünen ve arkadaşlığa önem veren boğa burcu için kahve tek başına değil birlikte olunca kahvedir. Bu nedenden dolayı da içine biraz İrlanda viskisi karıştırılmış İrlanda kahvesi tam onların damak tadına hitap eder.

İkizler Burcunun Kahvesi “Mocha”

Son derece neşeli ve mutlu oldukları bir anda, aniden mutsuz olabilirlen İkizler burcu pratik zekalarıyla, çekici ve akıllıdırlar.  Renkli kişilikleri ile girdikleri tüm ortamlarda dikkatleri üzerlerinde toplarlar. Bu nedenledir ki kahvelerinin de kendileri gibi olmasını isterler. Hem siyah hem beyaz çikolatanın eklendiği süt köpüğü yerine krema kullanılan mocha tam da ikizlerin kahveden beklediği tatdır.

Yengeç Burcunun Seçimi “Macchiato”

Neşeli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlı yengeç burçları, sabırlı bir yapıya sahiptirler. Çevresine ve arkadaşlarına düşkün olan Yengeç burcunun en hoşlanmadığı şey kavga ve tartışmalardır.  Gerginlikten hoşlanmayan ve ailelerine düşkünlükleri ile ün salan yengeç burçlarının kendilerini buldukları kahve hem içimi kolay hemde içlerini ısıtan bir seçim olan “macchiato” dur.

Aslan Burcu Hoop “Maragato” diyor

Keskin ve kıvrak bir zekaya sahip, herşeyin en iyisini bilen ve işbitirici özelliğe sahip aslan burçlarının seçimi “maragato”  Çünkü maragato adeta aslan burcunun gösterişli dünyasının yansıması gibidir. Kahvenin ortasında erimeye başlayan dondurma onun sofistike ruhunun dışa vurumudur.

Başak Burcunun İstediği “Frappe”

Titiz, pratik ve çalışkanlıkları ile ün salmış başak burçları düzen ve iş konusunda o kadar takıntılıdır ki bu onları bazen “ben” merkezli bir bencilliğe itebilir. Rahatlarına düşkün, uzun vadeli planlar yapmayı seven başak burcu için tek bir bardak içerisinde kat kat çıkmış köpükler tam da onun istediği şeyi anlatır. Bunun için frappe başak burcunun kahvesidir.

Terazi Burcunun En Sevdiği “Americano”

Güzellik ve estetik duyguları gelişmiş insanlar olan terazi burcu için uyum ve sadelik çok önemlidir ve hayatlarının her alanında da uyum ve sadeliği ararlar. Bu nedenledir ki; koyu bir Americano tam onlar için hazırlanmış bir kahvedir.  Americano terazi burcunun hızlı düşünen zihnini sakinleştirmeye yetecektir. Onlar kahvenin içinde değil yanında uyumlu bir şeyler isteyecek ve mutlaka americanoya uygun bir şey bulacaklardır.

Akrep Burcunun Seçimi Flat White

Hiçbir işi yarım bırakmayan mimiklerini kontrol altında tutsalar bile bakışları ile duygularını ifade edebilen akrep burçları için daima daha iyisini yapmak vardır. Akrep burçları kadar yaşama tutkusuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenledir ki; hayatlarındaki tatları kahvesinde de bulmak isterler.  Tutkulu ve yoğun bir hayata denk düşen içinde süt ve kahvenin bulunduğu Flat White tam da onun aradığı kahvedir.

Yay Burcuna Espresso Yeter

Bolluk, zenginlik ve şansın temsilcisi yay burcu insanları; neşeli, konuşkan ve ilk gördükleri insanlara güvenme eğilimine sahiptir. Pozitif yapıları özgürlük ve arayış içerisindeki ruhları ile birleşince renkli bir hayatı da peşinden sürükler. Hayatta belki de en sabit kaldıkları konu kahveleridir. Sert ve sade bir kahve onlar için en iyisidir. Temel olsun ki onlar yaratıcılıkları ile üstüne birşey kurabilsinler. Bu yüzden yay burcu için temelde hep “espresso”vardır.

Oğlak Burcunun Seçimi “Türk Kahvesi”

Oğlak burcu insanı ciddi, tutucu ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları onlara başkalarının saygısını kazandırır. Gelenekselliğe ve ailenin bütünlüğüne önem veren oğlaklar için Türk kahvesi vazgeçilmezdir. Türk kahvesini hem günün her saatinde içebilirler hem de geleneksel yapılarını türk kahvesi ile ifade edebilirler.

Kova Burcuna Bir Vienna Yeter

Yaylar gibi hayatlarını gezmek ve yeni insanlar tanımak üzerine kurgulayan ve vizyonu geniş bakış açısı ile herkesi kendine hayran bırakan kova burcu için egzotik yapılarını ortaya çıkaracak “Vienna” yeterlidir.  Bir kova burcunun viennasını yudumlarken kendilerini Viyana sokaklarında geziyor gibi hissedeceklerine bahse girebiliriz. 

Balık Burcunun Estetik Bakış Açısına Latte Yakışır

Balık burcu insanları duygusal yapılarını her alanda belli ederler. Sanata eğilimli bir burçtur. Çevrelerine ve arkadaşlık ilişkilerine çok önem verirler.  Estetik ve sanata ilgileri olan duygusal ve naïf yapıları ile nam salmış balık burcu insanları için üzerinde sanat olan bir kahve onları doyuma ulaştıracaktır. Tabiki hal böyle olunca balık burcunun kahvesi şüphesiz latte oluyor.

Brew Mood Coffee & Tea © 2021