Sizce kahve sadece bir içecek midir? Tabiki hayır! Kahve bizim için apayrı bir dünyadır. Kahve tabiki sadece bir içecek değildir!  Bizim kahverengi diye bir rengimiz, kahve altından gelen kahvaltı diye bir öğünümüz, gelecekten haber veren kahve fallarımız, evliliğin temelindeki kız isteme törenlerine konu olmuş  tuzlu kahvelerimiz var.  Hadi biraz daha abartalım dedik ve gözlemlerimizle içilen kahvelerin karakterlerimizden de ipucu verdiğini söyleyelim dedik J:) Tabiki bunlar sadece eğlenceli bir gözlem ve iddia. Brew Mood şubelerindeki mood’luların kahve tüketimlerini gözlemleyip onları biraz daha yakından tanıyınca aşağıdaki genellemelere ulaştık. Bakalım size uyacak mı? Keyifli okumalar 🙂

ESPRESSO: Espresso içiyorsanız sert seviyorsunuz. Karar verme yetisi gelişmiş, sonuca odaklı çalışmak, zorlukları alt etmek gibi özellikleri olan, dost canlısı ve insanların fikirlerinize ihtiyaç duyduğu bir kişisiniz demektir 🙂  Hal böyle olunca sizin de bir desteğe ihtiyacınız oluyor tabiki. Espresso içenlerin genellikle kendine gelebilmek, ayık ve zinde bir beyin adına bu kahveyi tükettikleri kahveye ilaç muamelesi yaptıkları gözlemlenmiştir.

LATTE: Nedendir bilinmez ama latte sevenler neşeli ve güzel gülümseyen insanlardır. Genellikle risk almayan,  bulundukları bölgeyi güvenli görüp dışına adım atmak istemeyen, garantici tiplerdir. Bu nedenledir ki;  “Gel arkadaşım ben şuna bir caramel ekleyeyim sütü de espressonun üstüne değil altına koyayım sen bi Lento boy “karamel macchiato” iç” desek yüzümüze bakıp gülümserler ve “yok yaa ben bi latte alayım” derler.

MOCHA: Bütün mocha içenler mi eğlenceyi sever yahu!  Eğlenmek, eğlenirken üretmek, yaratıcılık…  bu özelliklerin tümü mocha içenlerde gözlemlenmiştir. Bu mochacılar kahvenin tadını hissetmek istemezler. İsterler ki kahve hiç çaktırmadan mochanın içinde onların gözlerini açsın, kendilerine getirsin.

CAPPUCINO:  Ah o cappucinoyu sevenler yok mu, onları ayrı bir sevin lütfen J Çünkü onlar kadar kolay affeden, onlar kadar naif, onlar kadar kolay unutan biri olamaz. Genellikle hayat felsefeleri kötülükten kim kazanmış ki biz kazanalımdır.  Bunun için affederler ve unuturlar…

AMERICANO: Bir parkta banka oturmuş kuşları izleyen bir Brew Mood’lu görürseniz ne içiyor diye düşünmeyin sakın. Kesin Americanodur 🙂  Sakin çalışkan ufak şeylerden mutluluk duyan insanlardır.

TÜRK KAHVESİ: İşte karakteri koyanların kahvesi; “Türk Kahvesi”  Zaman zaman asbiyetleriyle de ortaya çıksalar genellikle dengeli, kuralları olan, ailelerinde toparlayıcı kimliği bulunan, iyi dost, özenli, seçici , muhabbeti seven ama muhabbeti kendi kontrol ve kuralları çerçevesinde yürütmek  isteyen kişilerdir.

COLD PRESS: Cold Press dedimi biri anlarız ki karşımızda iddialı, yeniliklere açık, genel geçer kuralları bile kendince tekrar düşünüp ezberden gitmeyen sıradışı birisi vardır.  Azıcık egoları yüksek olan parayla mevkiyle işi olmayan  bir cold pressciyi en iyi motive etmenin yolu onlara kendilerini özel hissettirmektir.

SALEPRESSO:  Bir “presto salepresso” dedimi birisi saygı duyarız. X, Y ve Z kuşağının en güzel özelliklerini bünyesinde taşır bu kişiler. Hem disiplinli çalışır hem de çalışırken eğlenir. Hem eğitime önem verir hem bakış açısının herşeyi değiştireceğini bilir.  Bir salepresso içicisine çok dikkatli davranmak gerekir. İyi bir dosttur ama yanlışı affetmez  “bir kalemde adam silmek” gibi bir özellikleri vardır.

HAPPINESPRESSO: Birisi bi Molto Happinespresso mu dedi!  Tüm Brew Mood barı etrafındakiler bir göz ucuyla bakar bu arkadaşlara. Bakarız tabi 🙂  Çünkü ince bir zeka, başarı ve eğlenceyi bir bünyede  nasıl bu kadar  harmanladıklarını anlamakta güçlük çekeriz. Happinespresso içenler genellikle dengeli ve renkli kişilikleri ile dikkatimizi çeker.

Brew Mood Coffee & Tea © 2021