Brew Mood Coffee moodluları çok iyi bilir; Brew Mood’da kahve içmek için sayısız neden bulunabilir.  Sağlık dünyası da kahvenin beyne, cilde ve vücuda birçok faydası olduğunu kabul ediyor. Bilmeyenler için, işte hergün kahve içmenin 10 faydası;

-Kahve Antioksidan Kaynağıdır

Meyve ve sebzelerde yüksek oranda antioksidan bulunuyor ancak 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre diğer hiçbir ürün kahve kadar çok antioksidan sunmuyor ve insan vücudu en çok antioksidanı kahveden alıyor.

-Kahveyi Sadece Koklamak Bile Sizi Stresden Uzaklaştırabilir

Seul Ulusal Üniversitesinde fareler üzerinde yapılan deney sonucunda uykusuz bırakılan farelerin az uyku nedeniyle girdikleri stres kahve aromasına maruz bırakıldan sonra kokuya bağlı olarak oluşan proteinde bir değişim yaşatmış stres oranlarında düşme görülmüştür

Kahve Parkinson Hastalığı Semptomlarını Azaltır

Dr Ronald Postuma tarafından Science Daily’de yayınlanan bir çalışmaya göre parkinson hastalarının kahve tüketmeleri hareketlerini kontrol etmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca kahve tüketenlerin parkinson hastalığına yakalanma riskleri de daha düşük oluyor.

Kahve Karaciğer Dostudur

Kahve alkol ile bağlantısı bulunmayan karaciğer yağlanmalarının önlenmesinde etkilidir. Günde en az bir bardak kahve tüketenlerin siroz hastalığına yakalanma riskleri de %20 oranında düşer.

Kahve Mutluluk Deposudur

Yapılan araştırmalara göre günde dört bardak ya da daha çok kahve içenler içmeyenlere oranla yüzde 10 oranında daha az deprosyana giriyor. Kahvenin depresyonu önlemesinin sebebi kafein ile değil, barındırdığı antioksidanlar ile açıklanıyor.

-Kahve Cildi Güzelleştirir, Cilt Kanserinden Korur

Harvard Tıp Okulu ve Brigham and Women’s Hospitalın 20 yıl süren araştırmalarının sonucu günde 3 bardak ve üstü kahve içen kadınların hiç kahve tüketmeyenlere göre cilt kanserine yakalanma oranlarının daha düşük olduğunu ispatladı. Ayrıca kahvede bulunan kafein daha parlak ve güzel bir cildin de yardımcısıdır.

-Kahve Tip 2 Diyabeti Önlüyor

Yapılan araştırmalar günde dört bardak kahve içenlerin hiç içmeyenlere göre kıyaslandığında tip 2 diyabet risklerinin % 50 daha az olduğu ve her bardakta bu oranın %7 oranında azaldığını ortaya koymuştur.

-Kahve Zihin Sağlığınızı Korur

65 yaş ve üzerindeki kişilerde yapılan araştırmaya göre kahvenin  Alzheimer hastalığını 4-5 yıla kadar geciktirdiği tespit edilmiştir.

-Kahve İle Performansı  Daha Yüksek Bir Sporcusunuz

Kafeinin kan akışındaki yağ asitlerinin miktarını arttırdığı spor öncesi içilen kahve ile kasların bu yağları yakıt olarak kullandığı ve aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırdığı tespit edilmiştir.

-Kahve İle Daha Zekisin!

Kahve ile daha keskin bir zekaya sahip olacağınızı biliyor musunuz? Kahve içtiğimiz zaman daha atik daha dikkatli daha mantıklı akıl yürüten yani zeka ile ilgili birçok fonksiyonu daha rahat yerine getiren ve her şeye tamda olması gereken zamanda tepki veren bir konumda olduğumuz gözlemlenmiştir.

Brew Mood Coffee & Tea © 2021